Жертви безсоння мають кращі спогади ніж люди, які міцно сплять. Такого висновку дійшли вчені з Університету Міссурі.
Безсоння може бути пов'язане з кращою пам'яттю
Багато хто з нас стикався з дуже неприємним зрадницьким відчуттям після бурхливої ночі з великою кількістю алкоголю. Ми зовсім не можемо згадати про те, як поводилися, що говорили і що витворяли. Однак дивовижне нове дослідження вчених із США показало, що фортеця пам'яті залежить від того, наскільки якісно спить людина. Причому якщо люди страждають від безсоння, то вони набагато міцніше зберігають у своєму мозку спогади про такі ночі, порівняно з тими, хто після загулу міцно спить.
Вчені досліджували вплив надмірного вживання алкоголю на людей, які страждають на безсоння. Історично було прийнято вважати, що цей стан погіршує наслідки зловживання алкоголю і тим самим підвищує ризик втрати пам'яті. Тобто жертви безсоння взагалі нічого не повинні пам'ятати про те, що вони робили під час загульних ночей.
Проте отримані результати виявились прямо протилежними. В експериментах взяли участь понад 460 студентів, і приблизно кожен третій страждав на безсоння. В процесі збільшення кількості алкоголю учасники дослідження, які міцно спали, демонстрували значно більшу частоту втрати пам'яті. Автори дослідження не знають, чому безсоння зберігає пам'ять і планують отримати відповідь на це питання згодом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Комплекси, які вирощують батьки в дітях
Якщо дитина падає в істерику і не хоче йти додому з прогулянки