Навіть якщо майбутні тата в дитинстві просто вдихають сигаретний дим через своїх батьків, це вже становить загрозу для ненароджених дітей. Такі малюки згодом частіше страждають від астми.
Небезпека пасивного куріння для майбутніх батьків
Дослідники з Мельбурнського університету встановили, що ризик дитини зіткнутися з астмою вищий, якщо його батько в дитинстві сам дихав тютюновим димом. Якщо ж тато є курцем, такі діти ще з більшою ймовірністю самі страждають від респіраторних порушень. Отримано додаткові докази наявності так званої міжпоколінської дії куріння, що загрожує здоров'ю людей, що навіть з'явилися на світ і через два покоління.
Встановлено, що ймовірність астми в дітей віком від тат, які у дитинстві вдихали тютюновий дим, підвищується на 59%, ніж в дітей, чиї батьки димом не дихали. Якщо ж батьки ще й сам потім починали курити сигарети, то ймовірність розвитку астми у їхніх дітей зростала на 72%. Результати переконливо показують, що пасивне куріння впливає як на самих курців, а й у їхніх дітей і навіть онуків.
У зв'язку з цим чоловіки зобов'язані уникати сигаретного диму, щоб зменшити небезпеку його впливу на самопочуття своїх дітей чи онуків. Підсумки роботи, заснованої на записах 1689 батьків та їхніх дітей, збирали на території Австралії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Комплекси, які вирощують батьки в дітях
Якщо дитина падає в істерику і не хоче йти додому з прогулянки
Десерт нашвидкуруч: шоколадно-арахісовий кекс
Закуска з плавлених сирків на святковий стіл за 5 хвилин