Сон у денний час підвищує ризик розвитку хвороб серця, запевняють вчені. Тому фахівці не радять спати довше 60 хвилин
Фахівці розповіли, чим небезпечний денний сон і чому його бажано уникати
Сон протягом дня не може повноцінно компенсувати недосип у нічний час. Більше того, він може бути дуже шкідливим. Вчені встановили, що денний сон підвищує ризик передчасної смерті.
Китайські вчені Медичного університету в Гуанчжоу встановили, що навіть годинна дрімота вдень може виявитися небезпечною. У ході своєї роботи фахівці проаналізували дані про 313 651 пацієнтів із більш ніж 20 наукових праць для пошуку взаємозв'язку між дрімотою та ризиком смерті від серцево-судинних захворювань.
З'ясувалося, що 39% респондентів часто спали вдень. Спостерігаючи за цим процесом та його наслідками, фахівці дійшли висновку, що денний сон тривалістю понад 60 хвилин був пов'язаний з підвищеним на 30% ризиком смерті від усіх причин і на 34% від серцево-судинних захворювань.
При цьому короткий денний сон (до 60 хвилин) здатний покращити стан серцево-судинної системи у тих, хто погано спить уночі. Але вдаватися до такого відпочинку часто фахівці все одно не радять — краще налагодити свій режим і повноцінно відпочивати вночі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як батькам виховати справжнього чоловіка?
9 запитань, які допоможуть зрозуміти, що дитина думає про маму