Часто до послаблення сексуального бажання призводять порушення функції щитоподібної залози.
Жінки повсюдно відчувають зниження лібідо з різних причин, у зв’язку з чим їхнім партнерам слід змиритися з фактом. Одним з винуватців є естроген, його недостатній рівень означає, що гормони, які викликають стан щастя, такі як серотонін, допамін і бета-ендорфіни, відсутні в потрібній кількості і можуть призвести до дратівливості і безсоння. Під час менопаузи секс стає болючим через сухість піхви.
Прогестерон збільшує статевий потяг під час лютеїнової фази місячного циклу. Чим старша жінка, тим менше його виробляється. У молодих жінок стрес, погане харчування і надмірні фізичні навантаження можуть перешкоджати виробленню цього гормону. Стрес перевтомлює наднирники, які не можуть впоратися з потребами організму в кортизолі. Навантаження такого роду призводить до того, що людина фізично втомлюється, втрачає лібідо. Порушення функції щитоподібної залози безпосередньо впливає на вироблення статевих гормонів, таких як естроген, тестостерон і прогестерон, а гіпотиреоз пов’язаний з енергетичним рівнем – ще одна причина зниження бажання.
Тестостерон є основним фактором, що впливає на статевий потяг у обох статей. Під час овуляції його рівні високі, менопауза або хірургічне втручання знижують показники. Що стосується ліків, то жінки менше хочуть сексу при прийомі протизаплідних таблеток, ліків від гіпертонії, антидепресантів. Впливають на сексуальне бажання в негативному ключі такі хвороби: рак і його лікування, діабет, психічні розлади, остеоартрит, проблеми з серцевою діяльністю.