"Сьогодні все частіше у чоловіків зустрічається низький рівень тестостерону, прояви гіпогонадизму, і поряд з цим зростає загальна кількість призначуваного чоловікам гормону в штучній, лікарській формі. Це відбувається в тому числі через світові проблеми зростання ожиріння серед дорослих представників населення", - вважають автори дослідження на чолі з Франсісом Хейзом, лікарем-ендокринологом Дублінської лікарні при університеті Сан-Вінсента, Ірландія.
Хейз з колегами перевірили вплив глюкози на рівень тестостерону у 74 чоловіків. Ендокринологи використовували як методу тестування при діабеті: людині пропонують випити склянку підсолодженою води з 75 г чистої глюкози, а потім вимірюють рівень цукру в крові. З 74 учасників експерименту 42 людини в результаті тесту показали нормальну переносимість глюкози, 23 - знижену чутливість до цукру (стан, іменований предіабетом), а у дев'яти недавно був виявлений діабет другого типу.
Автори встановили, що вживання розчину глюкози вплинуло на зниження рівня тестостерону в крові аж на 25% незалежно від чутливості чоловіків до цукру. Навіть через 2 години після вживання глюкози рівень тестостерону залишався значно зниженим у 73 з 74 чоловіків.
З 66 чоловіків, що мають нормальний рівень тестостерону до тесту, десятеро представників сильної статі, тобто 15%, продемонстрували під час тесту зниження гормону в кілька разів. А ось рівень інсуліну залишався стабільним у всіх чоловіків. Тест не вплинув і на утримання інших гормонів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харчування для справжніх чоловіків: топ 7 продуктів для чоловічого здоров'яОскільки споживання вуглеводів разом з їжею впливає на зниження концентрації тестостерону в крові чоловіка, вона зазначила: "Чоловікам з низьким рівнем головного чоловічого гормону необхідно докорінно переглянути свої харчові звички і перейти до більш збалансоване харчування".