У доповіді дослідників Університету Мельбурна йдеться про те, що препарати проти артеріального тиску, депресії, а також знеболюючі можуть призвести до облисіння. Також у доповіді говориться і про те, що деякі ліки впливають на колір і фактуру волосся, перетворюючи, наприклад, рудих у блондинок або випрямляючи волосся. Такі побічні дії можуть виникнути в перебігу першого року після того, як Ви приймали препарати.
Сем Шустер, професор кафедри дерматології Університету з Ньюкасла, заявив, що незважаючи на те, що головні причини випадання волосся невідомі, не варто забувати про ефект прийняття препаратів.
Деякі препарати, які можуть бути пов'язані з втратою волосся, застосовуються при лікуванні мігрені або епілепсії. Так, наприклад, вальпроат натрію викликає облисіння у 3-10% пацієнтів. А от вживання ING дивальпроат викликає аналогічні ускладнення у 7% пацієнтів. Теж саме можна сказати і про антидепресанти, таких як флуоксетин, іміпрамін, доксепін і амітриптилін.
Проте професор Шустер відразу ж заспокоює, заявляючи про те, що даний процес є зворотнім, і підстав для паніки немає.
Також процес облисіння був помічений у пацієнток, які після тривалого застосування протизаплідних речовин перестали їх приймати. Найімовірніше, даний ефект проявляється через зміст сполуки анти-андрогени в ряді оральних контрацептивів, таких як прогестерон. Дане з'єднання веде до зниження рівня тестостерону і одночасно захищає від випадання волосся. Однак як тільки прийом завершується, цей захист знімається.
Два бета-блокатора, метопролол і пропранолол також можуть призвести до оборотної втрати волосся. Також, за результатами досліджень було визначено вплив на ці процеси ібупрофену.