Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Мієломна хвороба (плазмоцитома, хвороба Рустицького-Калера)

Категорія: 

Відносять до кістково-мозкових пухлин, субстратом є атипові плазматичні клітини. Останні синтезують однотипний (моноклональний) парапротеїн. Розрізняють генералізовану і солітарну плазмоцитому.

Клініка мієломної хвороби



Хворіють переважно люди похилого віку. Для клінічної картини мієломної хвороби характерні такі синдроми: а) кістковий; б) нирковий; в) гематологічний; г) білкової патології. Типові скарги хворих на інтенсивний біль у кістках. Частіше уражаються кістки черепа, хребці, грудина. Деструкція кісток призводить до спонтанних переломів. Ураження хребців супроводжується стисненням спинного мозку з параплегією і радикулярним болем. Часто виникають інфекційні ускладнення, пов'язані зі зниженням імунітету. В разі наявності ураження нирок в сечі постійно виявляють білок, циліндри; розвивається хронічна ниркова недостатність. У частини хворих спостерігаються геморагічний синдром з крововиливами на шкірі і слизових оболонках, тромбози внутрішніх органів.

Діагностика мієломної хвороби



В сироватці крові визначають підвищення концентрації білків і кальцію, при електрофорезі - патологічний білок (М-градієнт). Для плазмоцитоми характерні анемія, тромбоцитопенія, лейкопенія, збільшення ШОЕ до 50-70 мм/год. Важливе діагностичне значення має рентгенографія кісток черепа, хребта, ребер. Диференціальна діагностика мас на меті відмежування мієломної хвороби від метастазів раку в кістках.

Лікування мієломної хвороби



Лікування проводять в гематологічному або онкологічному стаціонарі. Призначають сарколізин (по 5-10 мг на добу) або циклофосфан (по 200-400 мг на добу) через день. Пізніше переходять на підтримуючу терапію цитостатичними засобами. Ефективність цинк гагичної терапії підвищують глюкокортикоїди (преднізолон по 10-15 мг на добу). До складу препаратів для комплексної терапії входять анаоолічні стероїди (неробол, ретаболіл). Лікування проводять курсами з контролем кількості тромбоцитів і лейкоцитів у крові. В разі приєднання інфекційних ускладнень призначають антибіотики широкого спектра дії, імуноглобулін. При ураженні хребта використовують щит, проводять лікувальну фізкультуру.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus