Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Мітральний стеноз

Категорія: 

Мітральний стеноз - звуження лівого передсердно-шлуночкового (атріовентрикулярного, мітрального) отвору. Більшість хворих вказують на перенесений ревматизм.

Клініка мітрального стенозу



В стадії компенсації вади скарги відсутні. При декомпенсації з'являються задишка під час фізичного навантаження, напади ядухи вночі, тахікардія, кашель, кровохаркання, приступи непритомності. Звертають на себе увагу периферичний ціаноз, ціанотичний рум'янець на обличчі (fades mitrales), пульсація в надчеревній ділянці за рахунок гіпертрофії правого шлуночка. На верхівці серця, краще на лівому боці, вислуховуються хлопаючий І тон серця, ляскіт відкриття мітрального клапана і діастолічний шум. Останній нерідко зникає при приєднанні миготливої аритмії. Над верхівкою серця пальпаторно визначають діастолічне тремтіння. Аускультативні дані підтверджуються даними фонокардіограми.

Діагностика мітрального стенозу



У міру прогресування хвороби збільшується ліве передсердя з розширенням легеневої артерії. На рентгенограмах серце має «мітральну» конфігурацію. В пізній стадії спостерігається збільшення правого шлуночка і великих легеневих судин. Інколи на клапані помітні кальцифікати. Діагноз мітрального стенозу підтверджують за допомогою ехокардіографії. Для виключення активації ревматизму і різних ускладнень показано обстеження у ревматологічному стаціонарі. Ускладнення мітрального стенозу найчастіше такі: тромбоемболія судин головного мозку, легеневої артерії, інфаркт легені, інфаркт-пневмонія, інфекційний ендокардит, кулястий тромб передсердя, хронічна серцева недостатність.

Лікування мітрального стенозу



Хворі на мітральний стеноз підлягають диспансерному нагляду у кардіоревматолога. Медикаментозна терапія показана при активації ревматичного процесу і розвитку серцевої недостатності. Хворі, в яких виникли декомпенсація серця і аритмія, потребують консультації кардіохірурга. За показаннями проводять операцію мітральної комісуротомії. В післяопераційний період призначають цілорічну профілактику біциліном-5 (по 1 500 000 ОД один раз на місяць). При вираженій серцевій недостатності з дилатацією порожнин серця і миготливою аритмією результати хірургічного втручання не завжди позитивні.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus