Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Виразка рогівки (гнійний кератит)

Категорія: 

Виразка рогівки (гнійний кератит) - гнійне запалення рогівки з некрозом її тканини.

Етіологія виразки рогівки


Інфікування поверхні рогівки при травмах, іноді незначних, гнійних процесах у кон'юнктиві та слізних органах.

Клініка виразки рогівки


Крайова виразка рогівки виникає у людей похилого віку. Вона локалізується біля краю рогівки у вигляді поверхневої півмісяцевої ерозії, яка відмежована від краю смужкою нормальної рогівки. Перебіг доброякісний. Повзуча виразка рогівки особливо часто спостерігається влітку і восени, під час польових робіт, у землеробів, які хворіють на хронічний дакріоцистит. Початок хвороби гострий. Відзначаються сильний біль, стиснення і набряк повік, сльозотеча, світлобоязнь. Кон'юнктива ока гіперемована, набрякла. В центрі рогівки спершу виникає круглуватий сіро-жовтий непрозорий інфільтрат, який невдовзі розпадається, утворюючи прогресуючу виразку. З самого початку захворювання з'являються запалення райдужки, гній за рогівкою в передній камері ока (гіпопіон). Дно виразки швидко досягає глибоких шарів рогівки, які випинаються темним пухирцем (десцеметоцеле). Настає перфорація рогівки з випадінням райдужки і різкою гіпотонією ока.

Лікування виразки рогівки


Негайна госпіталізація. На тлі загальної масивної антибіотикотерапії і сульфаніламідної терапії (краплі, субкон'юнктивальні та парабульбарні ін'єкції) призначають антибіотики широкого спектра дії, осмо-, вітамінотерапію. Для прискорення епітелізації застосовують закапування 1 % розчину хініну гідрохлориду, вітамінних крапель; на ніч - мазі з антибіотиками. При загрозі перфорації рогівки показане оперативне лікування.
Прогноз повзучої виразки рогівки несприятливий. Наслідком хвороби є утворення центрального більма, виникнення ендофтальміту, атрофії ока.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus