В ході експерименту стовбурові клітини людських ембріонів були пересаджені в ембріон курки, де на подив біологів, вони зуміли прижитися.
Журнал "Nature", який присвятив публікацію цього наукового проекту, пише, що дослідників головним чином цікавили так звані клітини-організатори, які відіграють головну роль в ранньому формуванні структур організму. На початку ХХ століття такі клітини були виявлені у риб і земноводних, пізніше - у інших видів тварин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найближчими роками людина може стати безсмертноюПеред наукою постало питання: чи активізуються аналогічні клітини в людських ембріонах? Справа в тому, що експерименти з ембріонами людини після 14 днів розвитку заборонені, а клітини-організатори починають працювати після цього терміну.
Щоб вирішити дилему, вчені виростили зі стовбурових клітин людські ембріони, які потім пересадили їх у ембріон курки. Через деякий час у "курколюдини" почалися процеси формування другої нервової системи, що, за оцінкою дослідників, є знаком підтвердження існування клітин-організаторів і в людському тілі.
"При пересадці цих клітин від одного ембріона до іншого вони стимулюють у другого ембріона розвиток ще однієї хорди і нервової системи, включаючи спинний і головний мозок", - повідомили автори роботи.
Одержаний гібрид допоможе науці краще вивчити процес формування плоду.