Учасниками дослідження стали 32 людини, які не мали проблем зі здоров'ям. Їхній вік знаходився в межах 26-53 років. Перші 2 ночі сон добровольців тривав по 8 годин, після цього вони мали 39-годинний період неспання. Наступні 2 ночі випробовувані спали по 10 годин. За зазначений час вчені 6 разів брали у них зразки крові для аналізу мікроРНК, а також пропонували досліджуваним пройти тести на виявлення рівня уваги та пам'яті.
Наукові співробітники з'ясували, що відсутність сну в 39-годинний період неспання змінювало в крові біомаркери.
"Зібрана інформація і результати експерименту вперше засвідчили здатність мікроРНК до реагування на повну відсутність сну. Ми також виявили негативний взаємозв'язок між нестачею сну і психологічним стресом. Згідно з дослідженням, у кожної людини зміни в пізнавальних процесах виявлялися стійкими", - розповів співавтор наукової роботи Намні Гоель.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найближчими роками людина може стати безсмертноюІснує безліч патологій, пов'язаних з порушенням сну. Крім безсоння розрізняють: скреготіння зубами, затримку дихання, денну сонливість, нічні кошмари, лунатизм, фобію сну, мимовільні посмикування кінцівок, прискорений рух очей та інше.
Вчені з Пенсільванії впевнені, що завдяки отриманим даним про зміни, що відбуваються через недосипання в генах, медицина незабаром зможе своєчасно виявляти людей, які потребують коригування їхнього психічного стану, щоб уникнути згодом виникнення патологій, пов'язаних з нестачею сну.