Старовинний рецепт узваруДля його приготування знадобляться сушені яблука (100 г), сушені груші (100 г), чорнослив (100 г), родзинки (50 г), 2 л води, мед і цукор за смаком.
Сухофрукти промивають 2-3 рази теплою водою. Груші заливають гарячою водою, накривають кришкою, ставлять на слабкий вогонь. Через 10 хвилин потрібно додати яблука, ще через 10 хвилин — чорнослив, а через 5 хвилин — родзинки. Коли всі сухофрукти стануть м’якими, напій потрібно довести до кипіння, зняти з вогню. Щоб зберегти корисні властивості меду, його потрібно додати в узвар, коли напій охолоне приблизно до 40 градусів. Якщо ви хочете додати в напій ще й цукор, то засипте його незадовго до кипіння.
Готовий напій має настоятися в холодному місці, бажано залишити його на 12 годин.
Узвар з курагою і сушеною вишнеюДля приготування цього варіанту узвару необхідно взяти по 100 г сушених яблук, груш, чорносливу, кураги, родзинок, сушеної вишні і цукру.
Сухофрукти потрібно ретельно промити теплою водою. Налити в каструлю 2-3 л води і довести до кипіння. Додати у воду всі сухофрукти. Коли вода закипить, зменшити вогонь, накрити кришкою і варити ще 15-20 хвилин. За 5 хвилин до готовності додати в напій цукор.
Дайте узвар настоятися близько 12 годин.
Яблучно-медовий узварУ цьому варіанті узвару використовується тільки один вид сухофруктів — сушені яблука (200г). Також знадобляться 4 ст. ложки меду, 1,5 л води. Оскільки цей напій не потрібно кип’ятити, в ньому зберігається максимум вітамінів і мікроелементів.
Промиті яблука поміщаємо в каструлю і заливаємо окропом. Накриваємо каструлю кришкою і залишаємо напій настоятися кілька годин. Потім проціджуємо узвар через дрібне сито або марлю, кладемо мед і перемішуємо, поки він не розчиниться.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чим шкодять переїдання на свята