Здавалося б, «гастрономічна розпуста», у яку ми поринаємо в новорічні свята, - випробування насамперед для фігури. Куди більша небезпека, вважають медики, виникає для людини, коли зі з'їденим і випитим печінка не справляється.
Якби вона могла послати сигнал SOS, то, напевно, зробила б це під час Новорічного застілля. Їй, бідоласі, і так-то дістається від поганої екології, наших шкідливих звичок і нескінченних стресів, а вже цей «свято живота» для неї - справжній удар. І далеко не всяка печінку його витримує.
Печінка - найбільший внутрішній орган. Вага печінки дорослої людини - 1200 - 1500г, є найбільшою травною залозою, яка регулює рівень жирів, цукрів і амінокислот в організмі. У печінці щодня проводиться до 1 літра жовчі, яка забезпечує перетравлювання їжі.
Вже в чому в чому, а в примхах дорікнути печінка не можна. Вона виконує в організмі понад 500 функцій - це і «хімзавод» по виробництву дуже важливих для життя людини речовин, і «очисні споруди», які перешкоджають потраплянню в організм токсинів і отрут. Цей орган настільки важливий, що стародавні по праву називали його «другим серцем». Якщо з ним серйозні проблеми, він не в змозі впоратися з усім «букетом» новорічних надмірностей.
Печінка відноситься до тих органів, які довго терплять наші наруги над собою, але потім жорстоко мстяться. У старості страждання носять вже хронічний характер, але перші симптоми того чи іншого захворювання з'являються ще в квітучому віці. Багато людей у віці трохи за тридцять вже починають відчувати в правому боці неприємні хворобливі симптоми.
Втома, втрата апетиту, нудота, іноді болі в животі, пожовтіння шкіри і білків очей, потемніння сечі - все це класичні ознаки ураження печінки. Однак цих ознак може й не бути, печінка заявить про себе лише загальним нездужанням і підвищенням температури. Напад завжди відбувається несподівано - часто вночі, після рясного застілля.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чому ви набираєте кілограми