Відомо, магній і фосфор, що входять до складу абрикоса, активують роботу головного мозку. Залізо та йод, якими особливо багаті вірменські сорти, попереджають різні захворювання щитовидної залози. Пектин, що входить до складу абрикоса, виводить з організму холестерин і різні токсичні продукти обміну. Сік абрикосів пригнічує діяльність шкідливих бактерій.
Щоденне вживання абрикосів зробить Вас більш енергійними і позбавить від втоми. Причому висушені плоди - курага та урюк, які можна вживати в їжу круглий рік, не поступаються свіжим. Вони містить (в мг%) калію - 1717, фосфору -146, натрію - 171, магнію - 105, кальцію - 160, заліза - 12.
Відвар з кураги, а також густі настої сушеного абрикоса мають сечогінну та протинабрякову дію. Вони широко використовуються в комплексній терапії різних захворювань нирок і серцево-судинної системи.
Дуже часто курага через свої дієтичні властивості не протипоказана для людей з цукровим діабетом. Виняток становить лише сушені абрикоси узбецьких і таджицьких сортів - шепотіла, оскільки вміст цукру в них більше 80%.
Успіхом користується абрикос в магнієвих дієтах, які застосовуються для лікування гіпертонії і деяких форм недокрів'я. Відносно негруба клітковина після відварювання або замочування налагоджує роботу кишечника.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: -ТОП 3 ідеї для здорового харчування в офісі