На хвилі здорового способу життя та правильного харчування багато хто сьогодні почав відмовлятися від звичайного коров'ячого молока на користь рослинних аналогів. Звичайно, молоком ці продукти можна назвати із натяжкою. На що слід звертати особливу увагу?
Часто в рослинне молоко додають зайві компоненти для покращення смаку та запаху: ріпак, фосфати, камедь. Через це є ризик отримати небажані побічні ефекти.
Рослинне молоко, у складі якого є камедь, може спричинити закрепи. Крім того, якщо використовувати таке молоко для приготування інших страв, в результаті отримуємо надлишок швидких вуглеводів.
Ріпакова олія, яку також часто можна зустріти в переліку інгредієнтів, складається з ерукової кислоти та глюкозинолатів. Ці компоненти, накопичуючись в організмі, стають причиною збоїв серцевого ритму, алергічних реакцій, головного болю, хвороб печінки. Дітям до 3 років таке молоко давати взагалі не можна.
Один із найпопулярніших рослинних аналогів молока – кокосове. Вибираючи його, будьте обережні, часто воно відрізняється надмірною жирністю.
Мигдальне молоко, яке багато хто вважає найкориснішим, перенасичене жирними кислотами омега-6, вони можуть викликати запальні процеси.
Якщо в цілому ваш організм добре переносить коров'яче молоко, не потрібно від нього відмовлятися та шукати рослинні аналоги.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою