Стрес негативно впливає на весь організм. Страждає від нього і система травлення.
Вплив стресу на травлення
Травна система є однією з найуразливіших щодо впливу стресу. Гормон стресу кортизол має вкрай несприятливі ефекти на роботу всього ШКТ.
Коли організм відчуває небезпеку, кров прямує насамперед до мозку, щоб допомогти йому прийняти правильне рішення у складній ситуації. У цей час органи ШКТ відчувають нестачу крові, це призводить до порушення процесів травлення, погіршення всмоктування вітамінів та інших нутрієнтів.
Якщо такі стресові ситуації трапляються регулярно і тривалий час, шлунково-кишковий тракт відчуває постійну нестачу крові, запускаються незворотні процеси, що призводять до патологій.
У стресі організм уповільнює вироблення слини та інших ферментів, без яких про повноцінне травлення і мови не може бути. У шлунку з'являється постійне почуття важкості, може порушуватися випорожнення (частіше це закрепи).
Стрес і нервова напруга неминуче призводить до спазмування жовчного та його сфінктерів, порушується відтік жовчі.
Також при хронічному стресі нерідко спостерігається уповільнення чи навпаки прискорення моторики та перистальтики. Тут реакція у кожного проявляється індивідуально, в одних може бути діарея, а в інших закреп.
Через стрибки глюкози в крові під дією кортизолу з'являється високий ризик розвитку інсулінорезистентності.
Щоб нормалізувати травлення та відновити нормальні функції кишечника, необхідно заповнити дефіцит ферментів, привести в норму кислотність шлунка, усунути спазми, нормалізувати мікрофлору кишечника, у цьому допоможуть пребіотики та пробіотики.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою