До такого сумного висновку дійшли дослідники з Університету Макмастера в Канаді.
Плазмотерапія для лікування COVID-19
У багатьох країнах світу практикують переливання плазми людей, які перехворіли на коронавірус, пацієнтам з ковідом, котрі перебувають у важкому стані. Однак нове дослідження, опубліковане журналом Nature Medicine, показало, що плазма пацієнтів, які одужали, не знижує ризик підключення до штучної вентиляції легенів або смерті у найважчих хворих. Більш того, у людей, які отримували плазму, спостерігалися серйозні побічні ефекти, в порівнянні з тими, хто отримував стандартну допомогу.
Дослідження також показало, що профіль антитіл в крові у перехворілих надзвичайно мінливий, а через цих постійні зміни вкрай складно спрогнозувати реакцію на лікування.
Тепер дослідники з Канади застерігають від використання плазми видужалих пацієнтів при лікуванні важких хворих з коронавірусом, якщо тільки не проводяться якісь ретельно контрольовані клінічні дослідження. В ході нинішніх спостережень було також встановлено, що отримували плазму видужали хворих пацієнти відчували значно серйозніші побічні ефекти. Вони були пов'язані зі збільшенням потреб в кисні і посиленням дихальної недостатності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу