Стрибки артеріального тиску можуть бути дуже небезпечними для організму.
Напої та високий тиск
Одним з побічних ефектів вживання алкоголю часто буває збільшення ваги. Це, в свою чергу, підвищує показники артеріального тиску вище 120/80 мм рт. ст., що свідчить про розвиток гіпертонії.
Експерти склали список алкогольних напоїв, які негативно позначаються на здоров’ї, а саме містять «порожні» калорії і не мають ніякої харчової цінності.
На першому місці в антирейтингу виявилося п’ятивідсоткове пиво, яке містить 239 ккал. За ним слід стандартна пляшка (330 мл) чотирьохпроцентного алкопопа (172 ккал).
Трійку "лідерів" замикає 50 мл вершкового лікеру на 153 ккал. У п’ятірку також увійшли стандартний келих 12-процентного вина, який містить 133 ккал і 50 мл джина. Найменш калорійним напоєм вважається 50 мл кріпленого вина (17,5%). У ньому міститься близько 77 ккал.
Фахівці уточнюють, що калорії збільшуються в міру розведення з іншими напоями, такими як кола або тонік. Не тільки вибір напою впливає на підвищення кров’яного тиску, але і його кількість.
Тим, у кого високий тиск, рекомендується уникати алкоголю або вживати його тільки в помірних дозах. За даними клініки Мейо, "помірне вживання" зазвичай дорівнює двом напоям на день для чоловіків молодше 65 років. Для тих, хто старше, воно скорочується до одного. Така ж норма і у жінок різного віку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен