При гиперацидній формі гастриту з підвищеною кислотністю ви можете відчувати болі в ямковій області, які особливо турбують на голодний шлунок і через кілька годин після прийому їжі. Також може бути кисла відрижка, блювота кислим обпікаючим слизом, печія, запори, підвищене слиновиділення. Загальне самопочуття погіршується, організм слабшає імунна система перестає справлятися із завданням по знищенню вірусів, мікробів і бактерій, внаслідок чого ви починаєте часто хворіти на простудні та вірусні інфекції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як позбутись зайвої води в організміНа підставі ваших скарг лікар аналізує картину клінічну картину і призначає ендоскопічну, лабораторну, ультразвукову діагностику, а також электрогастроэнтерографію, манометр і шлункову рН-метрію. Всі види обстежень дозволяють поставити найбільш точний діагноз і виробити тактику лікування, спрямовану на усунення причини підвищеної кислотності та її зниження.
Ендоскопічне дослідження з взяттям матеріалу тканини слизової оболонки шлунка на біопсію допомагає визначити локалізацію і характер ураження слизової, уточнює присутність або відсутність Helicobacter pylori. Біопсію проводять з взятих п'яти фрагментів: з тіла, кута і антрального відділу.
Лабораторне обстеження крові, калу та сечі виявляють супутні інфекції і захворювання.
УЗД проводиться на всій черевній порожнині, так як нерідко захворювання печінки, жовчного міхура, підшлункової залози викликають підвищення кислотності.
При проведенні внутрішньошлункової рН-метрії визначається стан секреції функціональних порушень шлунково-кишкового тракту.