При появі перших больових нападів потрібно відразу ж звернутися за лікарською допомогою, так як тільки фахівець може правильно діагностувати захворювання і призначити відповідне вам лікування. В більшості випадків використовуються препарати, які спрямовані на нормалізацію роботи жовчного міхура.
Досить часто причиною запалення стають бактеріальні організми. Саме тому терапія з допомогою антибіотиків стає невід'ємною частиною лікування. Дуже часто використовують «Ампицилін» або «Еритроміцин». Як правило, курс лікування становить два тижні. Пам'ятайте, що призначати собі антибіотики самостійно категорично заборонено, так як правильне дозування та режим прийому визначає тільки лікар.
При сильному больовому синдромі рекомендується «Но-шпа» (1-2 таблетки) або ж «Нітрогліцерин» (одну таблетку слід покласти під язик). У важких формах захворювання дозволено вживання «Димедрол», але тільки внутрішньом'язово і під наглядом лікарняного персоналу.
Дуже часто хворі холециститом страждають нападами блювоти і постійної нудоти. Для того щоб полегшити стан людини, застосовують препарати з протиблювотним ефектом, а саме «Мотиліум», «Церукал» та інші.
Особливу увагу потрібно звернути на харчування. Перші два дні зменшіть кількість їжі і намагайтеся пити підсолоджені напої - чай, компоти або соки. З часом можна починати вводити в раціон нежирний сир, деякі сорти риби і м'яса. Харчування має бути дробовим, а значить, харчуйтеся як можна частіше, зменшуючи порції.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як очистити організм від токсинів