При гіпертонії спостерігається різка зміна тиску. Якщо у пацієнта прогресує артеріальна гіпертонія, то великий шанс пошкодження головного мозку. Різке підвищення тиску крові у венах відповідно значно сильніше тисне на стінки судин головного мозку і ослаблює їх.
Коли пацієнт протягом тривалого часу скаржиться на сильні головні болі і порушення пам'яті це може бути першою ознакою настання необоротних змін в корі головного мозку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обширний інфаркт міокарда: причини і наслідкиБільш запущені стадії порушення центральної нервової системи, а, зокрема, діяльності головного мозку можуть призвести до інсульту (крововилив або закупорка частини судин в корі).
Найбільш руйнівну дію гіпертонія робить на діяльність нирок.
Підвищення тиску в організмі людини включає захисний механізм, який намагається розширити судини в місцях найбільшого опору кровотоку.
Але через збільшення проходу крові в одному місці інші органи можуть відчувати суттєву потребу в поживних речовинах і кисні через зниження тиску.
При значному кисневому голодуванні нирок в них починається утворення речовини, яка під час хімічної реакції звужує судини.
Якщо на початкових стадіях хвороби проблему з нирками можна вирішити медикаментозно, то на більш запущених стадіях розвивається гостра недостатність і робота нирок практично повністю паралізується.