Оскільки гланди є першим захисним бар'єром, що стають на шляху шкідливих і небезпечних для здоров'я бактерій і вірусів, що проникають в порожнину носа і рота, то й самі мигдалики теж можуть «захворіти», запалитися.
Симптоми запалення гланд у дорослих і дітей схожі. При уважному огляді піднебінних і глоткових мигдалин в запаленому стані можна спостерігати таку характерну картину:
• Зміна кольору мигдалин. Їх звичайний ніжно рожевий колір при запальному процесі змінюється на яскраво червоний.
• Гланди помітно збільшуються в розмірах, а при тривалому запаленні можуть нагадувати вже не мигдальні зернятка, а цілий волоський горіх. Вони стають пухкими, а між піднебінними дужками і гландами можуть виникнути рубцеві спайки.
• У деяких випадках на гландах з'являється жовтувато білий наліт і гнійні пробки, які мають ще й неприємний «гнильний» запах.
• В області шиї і під щелепою спостерігається значне збільшення лімфатичних вузлів.
• Запалені гланди провокують і загальні симптоми. Хворі відчувають ломоту у всьому тілі і відчувають загальне нездужання, супроводжуване головними і горловими болями, а також підвищенням температури тіла.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робити якщо болить горлоУ медицині запалення гланд називають тонзилітом. Хвороба може протікати як у гострій, так і в хронічній формі.
Щоб не допустити розвитку ускладнень, необхідно при перших ознаках запалення звернутися до лікаря, який призначить правильне лікування запалених гланд.