Урізуйте кофеїн. До нього виробляється толерантність: якщо не підвищувати дозу, ефект слабшає. Зате якщо знижувати дозу, толерантність ослабне, і однієї чашки знову стане вистачати надовго. Оскільки у літніх людей метаболізм кофеїну уповільнений, останню чашку краще випити в середині дня.
Заправляйтеся магнієм. Їжте більше цільного зерна, зелених овочів, авокадо, бананів, бобових, горіхів і насіння.
Тренуйтеся регулярно. При фізичних навантаженнях в мозку виділяються нейромедіатори ендорфіни. Крім того, тренування збагачують кров киснем, збільшують кількість еритроцитів і покращують сон. Хороша фізична форма робить менш нудними повсякденні навантаження, сприяючи усуненню симптомів швидкої стомлюваності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шкідливі корисні поради для вашого організмуПеревірте аптечку. Деякі ліки мають побічний ефект - підвищену стомлюваність. певні безрецептурні анальгетики можуть порушувати сон, оскільки містять кофеїну більше, ніж в чашці кави. Проконсультуйтеся з лікарем, чи не сприяють занепаду сил застосовувані медикаменти.
Обережніше з алергією. Всі без рецептурні антигістамінні засоби можуть викликати сонливість і швидку стомлюваність.
Приймайте щодня полівітамінно-мінеральні препарати, отримуючи рекомендовані дози вітамінів групи В (важливі для вуглеводного і білкового обміну і утворення еритроцитів), магнію (необхідний для енергетичного обміну) та інших поживних речовин.
Стимулюйте почуття. Деяким людям додає сил вдихання ефірних олій, наприклад сандалової. Розпорошуйте її в кімнаті або крапайте на носовичок. Щоб краще спати, приймайте ввечері ванну з декількома краплями лавандової олії.
Відпочивайте. Тільки 35% людей спить у будні дні по 8 годин на добу. Зробіть здоровий сон одним зі своїх пріоритетів. Пам'ятайте: «надолужувати» недосип у вихідні - безперспективно.
Залишайтеся на зв'язку. Уникайте замкнутості: вона загрожує нудьгою і депресією, які висмоктують сили. Запишіться в гурток, займіться громадською роботою.
Киньте палити. Нікотин, як і кофеїн, - стимулятор, але енергії він не додає. Крім того, куріння збіднює кров киснем і, відповідно, погіршує енергетичний обмін; результат - швидка стомлюваність.
Переживайте позитивні емоції. Їх можна отримати від усього, від спілкування, спорту, хобі. Позитивні емоції приносить мистецтво - музика, поезія, театр.
Будьте оптимістами. Це дає можливість без страху і з надією дивитися в завтрашній день, надія на краще завжди підтримує сили.