Однією з найпростіших причин такого кашлю є поганий клімат - загазованість, постійні викиди з промислових підприємств, різноманітні інфекції - все це впливає на ваші легені. Дихальна система людини так влаштована, що при проникненні в бронхи і легені інфекційних агентів, алергенів, пилу через роздратування рецепторів дихальних шляхів виникає кашель.
З його допомогою очищається трахея від зовнішніх і внутрішніх дратівливих агентів, таких як гній, слиз, харкотиння, кров або від сторонніх тіл-пилок, пил, частинка їжі. Роль кашлю полягає в попередженні механічних перешкод і очищенні дихального тракту від мокротиння або інших речовин.
Також причинами можуть бути:
• Алергічна реакція на різні квітучі рослини в квартирі або на вулиці, алергія на пил також супроводжується сухим непродуктивним кашлем, алергія на шерсть домашніх тварин, на корм або засоби догляду за тваринами, також подібна реакція можлива на парфумерні та косметичні засоби. Навіть в килимах і постільній білизні чимало алергенів, на які можлива неадекватна реакція організму, яка виражається сухим кашлем і нежиттю без температури.
• Постінфекційний кашель - після гострих інфекційних або вірусних запалень дихальних шляхів кашель з першінням, покашлюванням, почуттям лоскотання може тривати до 3 тижнів, і просто неприємні відчуття і рідкісне покашлювання можливе до 1,5 місяця.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В чому користь стакану теплої води зранку• Як не дивно, але стресові ситуації, нервові потрясіння, переживання можуть спровокувати сухий кашель - це називається психогенним кашлем, коли людина хвилюється або ніяковіє.
• Також при тривалому знаходженні в приміщенні з сухим, курним повітрям може з'явиться роздратування в дихальних шляхах.
• Онкологічні захворювання. Якщо тривалий сильний сухий кашель без температури триває понад місяць, слід звернутися до терапевта, пульмонолога, алерголога, онколога, фтизіатра для проходження ретельної діагностики, оскільки захворювань, що викликають безперервний кашель дуже багато - туберкульоз, рак легенів, рак бронхів, трахеї, горла.
• Захворювання серця - серцевий кашель слід відрізняти, наприклад, від кашлю курця або бронхіального кашлю. Такий кашель виникає після фізичного навантаження і при цьому не виділяється мокрота.