Рання менопауза. Імовірність її виникнення на генетичному рівні становить 70-85%. У середньому менопауза виникає у віці 51-53 роки, але можливі і відхилення: в однієї з двадцяти жінок цей період настає до 46 років.
Мігрені. Як стверджує доктор Кейт Генрі з Нью-Йоркського Університету, ризик успадкування цієї хвороби становить 70-80%. Ген, що викликає мігрені, відкрили зовсім недавно, і якщо він працює неправильно, то больові центри в мозку пробуджуються під дією факторів навколишнього середовища (шум, кофеїн і так далі).
Повнота. Відомо, що тільки 4% дівчат, чиї мами були стрункими, мають проблеми із зайвою вагою. А ось у повних жінок дочки в 40% випадків страждають від зайвої ваги. Якщо обоє батьків мають зайві кілограми, то ризик повноти у дитини збільшується до 70%. Частково проблема криється в сімейних звичках харчування, але головна причина все ж в особливому гені.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому жінці потрібно вживати фолієву кислотуФізична форма. Генетичний зв'язок становить 50%. Луїза Саттон з Університету Лідса впевнена, що здатність з легкістю накачувати м'язи або покращувати фізичну форму передається у спадок.
Депресія. Генетичний зв'язок залежно від форми захворювання складає 10-30%. Психічні захворювання в деяких випадках вважаються сімейними. У розвитку депресії грає роль група генів, які блокують в мозку вироблення серотоніну - гормону щастя.
Захворювання серця. Генетична схильність - 20%. Спадкове судинне захворювання впливає на коронарну артерію в серці і на церебральну артерію в мозку. Однак, що ж саме є причиною серцевих захворювань - спадковість чи навколишнє середовище - вчені сказати точно не можуть.
Рак грудей. Генетичний зв'язок - 15%. Ризик успадкувати гени, що мутують, зростає, якщо кровний родич захворів у молодості. У деяких країнах жінкам, у чиїх сім'ях були хворі на рак, пропонують пройти генетичне обстеження.