В студентські роки виспатись неможливо через навчання, сесії, графіки та дедлайни. Коли починається робота, ми обіцяємо собі, що от, не потрібно вчитись і писати сотні конспектів, спати буду багато, однак часу всеодно не вистачає. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Висипайтесь
Американські вчені стверджують, що відхилення від норми оптимального сну збільшує ризик виникнення захворювань і призводить до передчасної смерті. Вважається, що оптимальна тривалість сну людини вісім годин, як пише ВВС Україна. Однак дослідники Центру порушень сну при Массачусетському університеті в ході 34 експериментів, в яких взяли участь понад 2 млн осіб, встановили, що восьмигодинний сон може нашкодити здоров’ю.
«Залежність між тривалістю сну і тривалістю життя можна зобразити у вигляді букви U. Найнижча смертність спостерігається в нижній частині дуги U, і ця точка відповідає семи годинам щоденного сну», – йдеться в результатах дослідження. Як тільки людина починає відхилятися від ідеалу як у бік більшої тривалості сну, так і в бік недосипання, ризик ранньої смерті починає зростати.
«При цьому ризик у любителів поспати зростає швидше, ніж у тих, хто спить менше норми», – відзначають автори дослідження. Водночас інші фахівці уточнюють, що, оскільки абсолютно точно виміряти тривалість сну досить складно, то нормою можна вважати інтервал від шести до восьми годин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою