Артроз - це захворювання суглобів, дуже широко поширене в світі. Правильніша назва артрозу - остеоартроз.
Від 10 до 15 відсотків населення Землі хворіє на артроз. З віком ризик захворіти артрозом в значний мірі збільшується. Симптоми артрозу виявляються у 30-40 років. 27% людей страждають артрозом. А після 60 років цією хворобою страждають практично всі. Частота поширення артрозу однакова серед чоловіків і жінок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як знизити фактори ризику високого холестерину в організміХоча прийнято вважати артроз віковою хворобою, він нерідко вражає і досить молодих людей. Особливо якщо їх діяльність пов`язана з великими фізичними навантаженнями. До передчасного старіння суглобів схильні вантажники, спортсмени, масажисти і професійні танцівники. Ризикують і любителі згинати пальці рук, щоб навмисно витягнути з них клацаючий звук. Іноді такої поганої звички набувають ще в дитинстві.
У цьому віці хрящова структура в суглобах переважає над кістковою, що додає їм підвищену гнучкість. Взаємодіючи один з одним, м`які хрящі здатні видавати характерні клацання. Молодим це подобається, і вони готові проробляти такий «фокус» знову і знову. В результаті звичка «хрустіти пальцями» залишається на все життя. Але при цьому суглоби постійно травмуються, від чого втрачають рухливість. А разом з тим росте ризик появи раннього артрозу.
У середньому віці артроз зумовлює огрядність: зайва вага створює дуже велике навантаження на ноги. У повних людей достатньо часто першими «виходять з ладу» тазостегнові і колінні суглоби. Звичка довго сидіти навпочіпки може тут надати погану послугу.