При відчутті болю або температури ми насамперед хапаємося за звичні засоби - аспірин або парацетамол. Ці традиційні ліки здаються нам найбільш нешкідливими і в той же час ефективними до лікарських призначень. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Аспірин викликає внутрішні кровотечі
Фахівці попереджають, що навіть у невеликих кількостях аспірин і парацетамол можуть стати причиною важкого отруєння.
Існують правила, які варто запам'ятати тим, хто звик призначати лікування самостійно. Головне для любителів парацетамолу - не припустимо застосовувати більше 4 г цього препарату на добу. Професор фармакології медичного факультету Ерлангенського університету Кай Брунеї зазначив, що якби ліцензування препарату проходило зараз, то цей препарат ні за що не потрапив би в продаж. Виявляється, що навіть дозволена доза в 4 г може привести до важкої інтоксикації печінки, а якщо дозу перевищити в два рази, то це загрожує печінковою недостатністю.
Аспірин часто хвалять за його здатність розріджувати кров, що запобігає утворенню тромбів. Проте всі призначення повинні бути строго індивідуальними. Аспірин "спрацьовує" у тих, у кого кров досить густа, але якщо кров не відрізняється густотою, то в разі травми кровотечу зупинити буде дуже складно. Професор Бруне каже, що ефект знеболювання закінчиться вже через кілька годин. А от ефект розрідження крові зберігається до трьох діб. Тому у хворого може відкритися кровотеча або закровоточити щойно загоєна рана.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини