Біль у животі при виразці пояснюється відкритою раною, що утворюється на стінках шлунка. До речі, багато людей терплять біль і не звертаються до лікаря, а це небезпечно тим, що може викликати прорив виразки, внутрішню кровотечу, розвиток розлитого перитоніту або утворення злоякісної пухлини. Все це говорить про те, що при перших же ознаках виразки необхідна консультація лікаря-гастроентеролога.
Симптоми та лікування виразки залежать від декількох факторів — фізичний стан хворого, його вік, супутні захворювання органів травлення.
Причинами виразкового процесу може бути регулярний прийом нестероїдних протизапальних засобів, куріння, неправильне харчування, нервові стреси, а у 50–60% хвороба є спадковою. Також регулярний прийом занадто гарячої їжі може викликати опік слизової оболонки шлунка. Однак головним винуватцем розвитку виразки вважається бактерія Хелікобактер пілорі, адаптована до кислого середовища і яка за певних обставин починає розмножуватися, викликаючи запальний процес.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наближається інфаркт: 5 ознак які допоможуть це розпізнатиГоловним симптомом виразкової хвороби є сильні больові відчуття в області епігастрії. Під час загострення захворювання людина відчуває так звані «голодні болі», які виникають ночами або через кілька годин після вживання їжі. Ознаками виразки шлунка так само є нудота, відрижка, печія, одним словом, диспепсія.
Також як симптом виразки варто відзначити і блювоту, яка приносить деяке полегшення при сильному больовому синдромі. Саме тому під час нападу багато язвенників спеціально викликають у себе блювоту. Крім цього, у людини, що страждає на виразку шлунка, відзначається відсутність апетиту, блідість шкірного покриву, помітна втрата ваги і зниження життєвого тонусу.