До іпохондрії схильні найчастіше люди зі слабкою нервовою системою, залежні і пасивні по життю.
Першою причиною іпохондрії є пасивна життєва позиція і відсутність цілей. Психологи пояснюють це тим, що наша психіка від природи налаштована на боротьбу за виживання, на пошук небезпек. Але в сучасному житті не завжди і не всім необхідно виживати, а психіка все одно вимагає боротьби, ось і бореться з вигаданими хворобами.
Невміння виражати свої почуття — це
наступна причина іпохондрії. Почуття, не знаходячи виходу, трансформуються в нездужання. Коріння цього криється в дитинстві, коли дитині просто не дозволяли поскаржитися. Хвороба в такому випадку виступає «законним» способом трохи поскиглити і навіть відпочити.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вилікувати шлункові камені "Кока-колою"Наступною причиною є елементарне бажання привернути до себе увагу. Будь-якій людині хочеться уваги, але не всі можуть прямо попросити про це, особливо якщо близькі люди скупі на емоції.
Небажання вирішувати назрілу проблему теж може породити уявні хвороби. Такі приклади ми можемо зустріти в житті на кожному кроці: дорослому сину треба йти влаштовуватися на роботу, щоб перестати жити на гроші батьків, людину просять повернути борги, перед розлученням жінка захворює і суд відкладається і т.п. При цьому людина не прикидається, а підсвідомість сама знаходить такий вихід.
І найсерйозніша причина іпохондрії — це психічний розлад або тривала депресія, коли людина потребує допомоги психіатра.