В дитинстві багатьом з нас видалили мигдалини після якоїсь особливо затяжної ангіни, а чимало й досі живе з ними, іноді страждаючи важкістю дихання та болями в горлі. Мами протестують, що видаляти їх не варто, а що кажуть лікарі? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Іноді гланди впливають на серце
Якщо ви часто хворієте на ангіну, то, напевне, замислювалися про видалення гланд. Гланди є дуже важливим органом, але для тих, хто не хворіє на ангіну часто. Але після частих ангін гланди стають рихлими, у них безперешкодно потрапляє безліч бактерій. Крім того, у мигдаликах утворюються порожнини, які можуть капсулюватися, але всередині залишатися порожніми.
Перший сигнал до видалення гланд — білі грудочки на миндаликах. Багато хто не вважає це проблемою й полоще горло з надією, що скоро минеться. Полоскання у такому випадку нічим не допомагає, мигдалина залишається рихлою, в її кратери потраплятиме їжа. До того ж, полоскання очищує тільки передню сторону мигдалини, а на задній продовжують розмножуватися бактерії. Продукти їхньої життєдіяльності можуть дати ускладнення на різні органи, в тому числі на серце.
Рішення про видалення гланд має приймати лікар-отоларинголог, він огляне пацієнта і вирішить, чи варто видаляти гланди. Якщо рішення ствердне — не потрібно вагатися.