Шкірні захворювання, з якими звертаються до дерматолога, найчастіше не мають ніякого відношення до захворювання внутрішніх органів. Причини, як правило, такі: грибкова інфекція (мікози), паразитарна інвазія (короста), бактеріальні захворювання (стрепто-, стафилодермии), порушена функція сальних залоз (акне, себорея). А такі захворювання, як псоріаз, атопічний дерматит, пухирчатка, є поліетіологічним (тобто кілька факторів впливають на формування захворювання).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як захистити мозок від старіння: 5 порад Алергічні дерматити можуть проявлятися як висипаннями в зоні контакту з алергеном (місцева реакція на метал, на тканину, на барвник), так і можуть мати і поширений характер по всьому тілу (внаслідок впливу харчового фактора, лікарських засобів). Наявність глистовій інвазії нехай і вкрай рідко, але також може проявлятися висипаннями на шкірі тулуба. Деякі захворювання печінки, наприклад, гепатити (так звана жовтяниця), можуть змусити шкіру пожовтіти, але крім цього обов'язково відзначаються й інші ознаки захворювання, що і дозволяє встановити правильний діагноз.
І ще один часто задається питання: чи є взаємозв'язок між висипаннями на обличчі і захворюваннями внутрішніх органів? З цього приводу існує багато різних думок. Існує навіть карта особи: тобто певна зона відповідає за здоров'я того чи іншого органу. Більш детально це можна описати так:
скроневі частини відповідають за печінку і жовчовивідні шляхи;
лоб відповідає за шлунок;
щоки «спостерігають» за кишечником;
підборіддя - зона зацікавленості гормонального фону.