Потрібно випивати в середньому 1 літр рідини на день, проте не залпом - так це просто немислиме навантаження для нирок, - а дрібно.
Якщо людина одномоментно випиває більше 100 мл рідини, відбувається наступне: вода всмоктується в кров, збільшує об'єм циркулюючої крові, серце виділяє натрій - пептид, нирки виводять надлишок рідини. І хоча ти випила 0,5 л, серце залишило в організмі тільки 100 мл рідини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як не допустити розвиток циститу вліткуЧерез 4 години спрага наростає, ти знову випиваєш півлітра води, а організм знову засвоює лише 100 мл. В результаті ти п'єш 2-3 л в день, а засвоюєш тільки 400 мл - нирки при цьому перебувають на голодному пайку. Їм доводиться концентрувати сечу, щоб максимально отримати воду, якої їм не вистачає. Через деякий час ви отримуєте проблему - мочесолений діатез, який може призвести до сечокам'яної хвороби.
Хорошим питвом для нирок, крім води і узвару, вважається неферментований зелений чай. Чорний чай і вода з високою мінералізацією навантажують нирки, а не дають їм необхідне питво.