1. Контроль артеріального тиску. Відомо, що підвищений артеріальний тиск — підвищений фактор ризику виникнення інсульту. Особливо слід приділяти увагу своєму стану людям зі спадковістю до прегіпертензіі (тиск від 130/80 до 139/89) і гіпертензії (до 140/90 і вище). У цьому випадку обов'язково треба почати лікування.
2. Не допускайте стресів і депресій. Наше здоров'я прямо віддзеркалює емоційний стан. Чим менше стресів і депресій, тим менше ймовірність інсульту, краще робота серцево-судинної системи.
Якщо стрес все ж не минучий, спробуйте поліпшити настрій за допомогою медитації та йоги, прогулянки на свіжому повітрі, спілкуванням з близькими, релаксуючої музикою. Але якщо всі ці методи не спрацювали, необхідна консультація фахівця.
3. Профілактика утворення тромбів. Інсульт відбувається тоді, коли тромб блокує кровоносну судину, блокуючи ділянку головного мозку. Щоб попередити розвиток тромбів, корисно приймати аспірин. Люди старше 45 років, у яких є чинники ризику розвитку ожиріння, гіпертонії, підвищення рівня холестерину в крові, курці можуть узгодити свою дозу аспірину з лікарем.
4. Дізнайтеся і контролюйте можливі спадкові захворювання. Цукровий діабет, аритмія, будь-яка форма ураження серцевої перегородки, судинна патологія — всі ці захворювання ваших прямих родичів збільшують ризик виникнення інсульту у вас. Всі ці стани слід контролювати і проводити профілактичну терапію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шість факторів ризику інсульту5. Не ігноруйте ранні сигнали небезпеки. У одного з трьох людей, які перенесли міні-інсульт, в наслідок стався гострий інсульт. Симптоми міні-інсульту:
раптова втрата чутливості м'язів обличчя, руки або ноги з одного боку,
раптова утрудненість мови, плутанина мови,
раптове запаморочення, порушення координації рухів.
6. Спостерігайте за рівнем холестерину. Показник холестерину в крові не повинен перевищувати показник 3 ммоль / л.
7. Оптимальне фізичне навантаження. Щоденні ранкові вправи — запорука здоров'я серцево-судинної системи. 30 хвилин інтенсивних фізичних вправ хоча б 5 разів на тиждень — оптимальний рівень для дорослої людини.
8. Відмова від куріння. Інсульт серед курців трапляється на 30% частіше.