Гепатит G- це інфекційне захворювання, що викликається РНК-вірус гепатиту G (HGV). При цьому гепатит G може поєднуватися з іншими вірусами гепатиту або протікати в якості самостійного захворювання.
Передається інфекція парентеральним шляхом (через кров). Джерелом захворювання є людина, яка хворіє гострою або хронічною формою гепатиту G. Зараження може відбуватися при нанесенні татуювань, переливанні крові і різних медичних маніпуляціях. Можливо вертикальне зараження (від матері до плоду), а також при статевому контакті. Використання загальних предметів особистої гігієни (бритв для гоління, манікюрних ножиць) також може стати причиною зараження, оскільки вірусні частинки можуть проникати в організм через мікротравми, отримані при голінні і використанні манікюрних ножиць. До групи підвищеного ризику відносять хворих у відділеннях гемодіалізу, наркоманів, а також пацієнтів з гемотрансфузіями в анамнезі.
Симптоми і ознаки захворюванняУ переважній більшості випадків захворювання тривалий час протікає безсимптомно. У хворого немає ніяких характерних симптомів гепатиту, а підозри можуть виникати при проходженні обстеження з приводу іншого захворювання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому виникає каміння у жовчному міхуріНеспецифічними скаргами при гепатиті Gмогут бути: висока температура тіла, біль у правому підребер'ї. У ряді випадках виникає жовтяниця, а колір сечі стає темним. Найчастіше жовтяниця спостерігається при поєднанні гепатиту G іншими вірусами гепатиту. На відміну від інших вірусних гепатитів, при гепатиті G прояви з боку інших органів, як правило, відсутні. Інкубаційний період для гепатиту Gв середньому становить 1 місяць.
При спільному перебігу гепатиту Gс іншими видами гепатитів (наприклад, гепатитом В або С) захворювання знаходить блискавичну форму. Відзначається швидке наростання жовтого кольору шкіри, інтоксикації. При діагностиці відзначаються виражені зміни лабораторних показників.
У діагностиці гепатиту G основне значення мають лабораторні дослідження. РНК збудника визначається методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Це найбільш точний діагностичний метод. У постановці діагнозу побічно можуть допомогти деякі біохімічні показники крові (АЛТ, АСТ, білірубін, лужна фосфатаза).