Запам'ятайте одне дуже просте правило: при обробці рани повинна дотримуватися чистота. Усі матеріали та інструменти повинні бути стерильними. Обов'язково надіньте медичні рукавички, так як на руках, навіть якщо ви їх ретельно помили, все одно можуть залишитися частинки бруду або мікроби.
Пошкоджену область плавними круговими рухами промийте 3% розчином перекису водню, а після акуратно протріть стерильною серветкою для того, щоб трохи просушити рану. Шкіру навколо рани рекомендується намазати йодом, спиртом або зеленкою. Але не наближайтеся надто близько до рани, оптимально дотримуватися відстані в двадцять сантиметрів.
Якщо рана супроводжується сильною кровотечею, то потрібно тут же накласти тугу пов'язку. Важливо запам'ятати наступне: чим швидше ви зробите пов'язку, тим менше крові втратить потерпілий. У разі якщо кров за допомогою пов'язки не вдається зупинити, накладіть джгут, тим самим перетянувши артерію, що кровоточить .
Заклейте неглибоку рану лейкопластиром. Для цього розріжте його на тонкі смужки і наклейте їх поперек всієї рани. Намагайтеся, щоб клейка частина припадала на здорову і не пошкоджену шкіру. Забинтовувати оброблену лейкопластиром поверхню не потрібно, краще всього її залишити відкритою. Мочити рану до її повного заживання можна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим найкраще обробляти рану?При відкритих опікових ранах обробка полягає наступним чином. Візьміть тришарову пов'язку, просочіть її розчином фурациліну. Для приготування розчину візьміть одну таблетку фурациліну, розімніть її до порошкоподібного стану і розчиніть у невеликій кількості гарячої води. Щоб розчин не був гарячим, розбавте його холодною водою. В результаті у вас повинно вийти півсклянки розчину. Пов'язка змочується отриманим розчином і наноситься на рану, після чого обов'язково забинтовується.
Не лякайтеся, якщо бинт під час процесу загоєння рани прилипне до пошкодженої шкірі. Не потрібно його намагатися тут же віддерти - він відпаде сам, як тільки рана підсохне.