Перша допомогаВиділення крові під час гемороїдальних нападів може бути незначним і навіть не супроводжуватися болем, але іноді відбувається рясна кровотеча, яка викликає в людини занепад сил, запаморочення, слабкість, швидку стомлюваність. У таких ситуаціях цілком можна надати самому собі екстрену допомогу, приклавши до вузла, що кровоточить холодний компрес. З цією метою використовують змочену в холодній воді смужку стерильного бинта або загорнутий в марлеву серветку шматочок льоду з холодильника. Під впливом холоду звужуються кровоносні судини, що сприяє зупинці кровотечі, тільки щоб уникнути переохолодження такі процедури не повинні бути тривалими.
Також добре допомагає спеціальна пориста гемостатична губка, яку можна придбати в аптеці. Вона забезпечена ранозагоювальними та дезінфікуючими компонентами - фурациліном і борною кислотою. При введенні губки в задній прохід відбувається наповнення її кров'ю, здавлювання судин і зупинка кровотечі. Хворому після надання першої допомоги слід негайно відвідати лікаря-проктолога.
Місцеве лікуванняДоктор проведе ретельне обстеження пацієнта і призначить консервативне лікування, що включає в себе використання лікарських засобів зовнішнього та внутрішнього застосування, а також дотримання особливої дієти.
Насамперед, при геморої, що кровоточить лікар порекомендує мати в наявності спеціальні ректальні супозиторії, що підвищують згортання крові, загоюють пошкоджену поверхню гемороїдальних утворень, що відновлюють цілісність судинних і капілярних стінок.
Високою ефективністю володіють свічки Натальсід, Реліф, Гепатромбин, Проктозан, а також супозиторії, що містять прополіс, екстракти обліпихи, кори дуба, олії чайного дерева. Кровоспинну і в'яжучу дію роблять ванночки і мікроклізми з розчином таніну або розведеним у воді перекисом водню.
При кровоточивості гемороїдальних вузлів в ділянці анального отвору використовують мазі: гепариновий, Ультрапрокт, Безорніл, Троксевазин.
Загальна терапіяЛікування геморою з виділеннями крові не обходиться без призначення ліків, призначених для перорального прийому. Такі медикаменти, як Гливенол, Литовит-Б, Детралекс, зміцнюють стінки судин, відновлюють відтік крові з набряклих гемороїдальних вузлів, усувають венозну набряклість. Але, мабуть, найбільшого поширення набуло гемостатичний лікарський засіб Вікасол, що представляє собою синтетичний аналог водорозчинного вітаміну К, яке значно посилює вироблення факторів гемокоагуляції. При рясних кровотечах щоб уникнути розвитку анемії додатково призначається прийом залізовмісних препаратів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У чому особливісті жіночого геморою та як його вилікуватиДієтичне харчуванняДотримання дієти при кровоточить геморої наказується для стимуляції моторики кишечника і запобігання запорів, адже труднощі з дефекацією найчастіше викликають виділення крові. Рекомендується віддавати перевагу їжі, багатій на клітковину: фруктам і овочам, вівсяній, перловій, гречаній каші. Дуже корисно включати в свій раціон кисломолочні продукти (ряжанку, йогурт, кефір), рослинне масло, сухофрукти (курагу, чорнослив). Буде потрібно збільшити обсяг споживаної води до 2-х літрів на добу.
Звичайно, вирішення питання, що робити при кровотечі при геморої, не можна відкладати, як кажуть, в довгий ящик. Інакше не обійтися без оперативного лікування: лігірування, склеротерапії, лазерної коагуляції або хірургічного висічення кровоточивих венозних вузлів (геморроідектоміі). Будьте здорові!