Які ефірні олії допомагають позбутися від нежитіВилікувати нежить і запобігти його появі дозволяє не тільки евкаліптова олія, яка відома всім, але й інші ефірні масла, наприклад:
- Ялиці;
- Сосни;
- Апельсина;
- Лимона;
- Лаванди;
- Рожевого дерева;
- Чорного перцю;
- М'яти перцевої;
- Чайного дерева;
- Мирта та ін.
Протипоказань до використання ефірних масел майже немає - лише індивідуальна непереносимість. Такі масла не викликають побічних ефектів, вони здатні допомогти навіть маленьким дітям. Набагато краще і безпечніше закапувати дитині ніс домашнім засобом, приготованим на основі ефірних масел, ніж купувати в аптеках широко рекламовані синтетичні краплі.
Інгаляції з ефірними маслами для лікування нежитіПри нежиті вам допоможе гаряча інгаляція: змішайте по 2 краплі олії рожевого дерева і гіркого апельсина, потім додайте 1 краплю олії чорного перцю. Вдихайте пар протягом приблизно 4 хвилин.
Також з маслом чорного перцю ви можете зробити холодну інгаляцію. Для цього змішайте 1 краплю цієї олії з 2 краплями евкаліптової олії. Вдихайте цей аромат протягом дня кілька разів по 1 хвилині.
Робити парові інгаляції можна, використовуючи суміш різних олій: суміш коричного і лимонного - по 3 краплі; евкаліпта - 3 краплі, чебрецю, сосни, лаванди - по 1 краплі; евкаліпта, лимона, сосни, - по 3 краплі.
Такі масла потрібно додати в гарячу воду, налиту в ємність 0,5 літра, і відразу ж робити інгаляцію. Для цього голову накрийте великим рушником, нахиліться над ємністю і глибоко вдихайте пари ефірних масел - до п'яти хвилин. Повторюйте цю процедуру до 5 разів на день.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як позбутися закладеності носаСлід мати на увазі, що ефірні масла, як і інші засоби, все ж не є панацеєю від усіх захворювань. А тому, якщо нежить не пройшов протягом одного тижня, скажіть про це вашому лікареві: ймовірно, вам потрібно інше лікування.