Якщо в організм вторгаються специфічні мікроорганізми, відбувається щось на зразок сканування даних вірусу. Імунітет не тільки пов'язує і знищує хвороботворні бактерії, але й формує пам'ять на інфекцію, щоб вчасно розпізнати її при повторній появі.
Якщо захисна система настільки швидко реагує на появу вірусів і бактерій, чому багато з нас раз у раз застуджуються, відчувають вранці сонливість, слабкість або страждають від чергової появи герпесу? І адже це відбувається, незважаючи на недавній літній відпочинок, море з'їдених фруктів і прийняття сонячних ванн.
Небезпечний часВ осінньо-зимовий період, коли світловий день стає коротшим, постійно змінюється погода і відбуваються перепади атмосферного тиску, наш організм відчуває колосальне навантаження. А напруга і стресові ситуації після літнього періоду провокують сезонне загострення хронічних захворювань. До того ж віруси мають здатність постійно мутувати, в результаті чого ми щороку стикаємося, наприклад, з новим видом грипозної інфекції.
Якщо імунна система в порядку, ми можемо навіть не здогадуватися про вторгнення вірусу або бактерії. Або протягом 3-5 днів відчувати нездужання, поки в організмі формуються клітини пам'яті на певний вид інфекції.
Що в такому випадку може вказувати на ослаблений імунітет?- простудні або вірусні захворювання (приблизно 4-5 разів на рік), які частішають. Але цей показник не є ознакою ослабленого імунітету в тому випадку, якщо людина переносить застуду на ногах, ігнорує рекомендації лікаря, чи не доліковує захворювання або займатися самолікуванням;
- наявність субфебрильної температури (37-37,5 С) протягом тривалого часу;
- швидка стомлюваність, дратівливість, тривала депресія, постійна сонливість в денний час і безсоння у вечірній;
- пронос або запор - один з перших симптомів дисбактеріозу, який вказує на порушення роботи шлунково-кишкового тракту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як підвищити імунітет: 4 смачних напої для міцного здоров'яУсі хвороби від ...Навіть дуже надійний захист іноді слабшає. Причому приводів, як зовнішніх, так і внутрішніх, для зниження опірності організму хвороботворним мікроорганізмам предостатньо. І якщо первинний тип імунодефіциту пов'язаний з вродженими дефектами імунної системи, то вторинний, який розвивається у людей з генетично нормальною імунною системою, можуть запустити саме несприятливі фактори навколишнього середовища.