Привабливий зовнішній вигляд дозволяє будь-якій людині відчувати себе представницькою і впевненішою, тому себорея доставляє не тільки фізичні проблеми, а й психологічний дискомфорт. Основний симптом цього захворювання - підвищений функціонування сальних залоз, що додає шкірі і волоссю жирний блиск. Це призводить також до появи лупи.
Себорею можна лікувати як медикаментозними методами, так і використовуючи народні засоби. Оптимально буде їх одночасне застосування.
Традиційні способи лікування стосуються нормалізації функцій травної і вегетативної нервової систем. Для цього призначаються препарати вітамінів групи В, кальцію і цинку, вітаміни А, Е, D, нейролептичні засоби і ліки, що стимулюють функції ШКТ (ферменти, препарати, що підсилюють перистальтику кишечника).
Разом з лікарськими засобами застосовується і місцева обробка уражених себореєю ділянок шкірного покриву: протирання шкіри розчином соди (водним) або саліцилової кислоти (спиртовим).
Можна взяти і розчин борної кислоти, яка має не тільки антисептичну, але і підсушуючу дією. Рекомендується також використовувати сірчану присипку або тальк, змішаний з іхтіоловою маззю. Прискорює процес лікування проведення фізіотерапії: озоно-, фіто-, кріотерапії, ультрафіолетового опромінення.
Найбільш відомим народним засобом вважається маска, що складається з розтертих в кашку часточок часник і головки цибулі, які змішуються з реп'яховою олією. Вона наноситься на чисту шкіру на 20-30 хвилин всього пару раз в 10-14 днів.
В якості маски можна використовувати і трав'яні настої (квіток ромашки або календули, листя подорожника або кропиви, коріння лопуха або оману, трави чебрецю або звіробою). Після нанесення маски голова обов'язково закутується поліетиленовою плівкою, а потім промивається водою без шампуню. Якщо себорея торкнулася шкіри обличчя або області декольте, то настої застосовуються в якості протирань або примочок кілька разів на тиждень. Жирність шкіри прекрасно усуває також і суміш меду з відваром кори дуба.
Для отримання якнайшвидшого ефекту від лікування треба дотримуватися і особливої дієти. Обмежується споживання жирної, солоної і гострої їжі, консервів і прянощів. Основними продуктами харчування стають кисломолочні, а також яйця, овочі, фрукти та каші.