Саму біль викликають камені, що утворюються в нирках і потім наступні по сечоводу в сечовий міхур і сечівник. Найяскравішим проявом захворювання є ниркова колька - рух каменю по сечоводу. 40% звернень в урологічні відділення пов'язано саме з нею.
Причини утворення каменів до кінця не вивчені, але вчені найчастіше пов'язують їх з порушенням метаболізму в нирках і важливою роллю спадкового чинника. Якщо хтось із батьків страждає сечокам'яною хворобою, велика ймовірність, що у дітей вона також буде. І, знаючи про це, потрібно заздалегідь потурбуватися про профілактику.
Зробити це не так складно. Необхідно стежити за кількістю і якістю води, яку ми п'ємо. На жаль, в дуже багатьох регіонах водопровідна вода, проходячи тільки первинну грубу очистку, містить багато органічних домішок - кальцію, кобальту, заліза, марганцю. Прості питні фільтри, покупна бутильована вода - це лише мала міра, якою можна допомогти своєму здоров'ю.
Також важливо знати, скільки кухонної солі ви споживаєте в день. Ця кількість не повинно бути більше 3 г, включаючи сіль, яку ви отримуєте з приготовляемой їжею. Необхідно виключити з раціону солоні продукти, сири, рибу, газовані напої.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Камені в нирках: що можна їсти при сечокам'яній хворобіСечокам'яна хвороба - одна з хвороб обміну речовин, тому вилікувати її практично неможливо. Але можна перевести хворобу в стан ремісії, коли немає ніяких проявів і симптомів захворювання. Вдавшись до нескладних правил, описаних вище, ви зможете забути про приступи ниркової коліки на довгі роки.