Ви коли-небудь помічали, як ми всі любимо лікувати один одного? Варто сказати друзям або родичам, що у вас висока температура, нежить, кашель або розлад шлунка, вони відразу ж з упевненістю досвідчених медиків розкажуть, що, коли і в якій кількості потрібно приймати. Ось що таке самолікування. Швидше за все, в більшості випадків самолікування не настільки небезпечно, але завжди залишається ймовірність, що ви "заліковувати" небезпечне захворювання, з яким потрібно звертатися до лікаря.
На сьогоднішній день відомо більше 7000 різних лікарських препаратів - уявляєте, яке широке поле для самолікування? І при цьому більшість ліків продаються без рецепту. Проблема в тому, що скільки б ми не радилися зі знайомими, фармацевтами, читали інструкцію або інтернет, ми все одно не зможемо оцінити, чи підходить це конкретні ліки під наш конкретний випадок.
У чому ж основні небезпеку самолікування?1. Використання застарілих препаратів.Коли самолікуванням займаються люди у віці, вони, грубо кажучи, лікують все касторкою. Або йодом. Або Аспірином. Суть в тому, що відсутній диференційований підхід, а хвороба "адаптується" до однакового самолікування і воно перестає допомагати. Не кажучи вже про те, що ви даремно труїте свій організм.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Домашня аптечка: що в ній повинно бути2. Небезпечне комбінування препаратів.Часто при самолікуванні ми комбінуємо ліки на власний розсуд: від кашлю, від нежиті, жарознижувальні і т.п. І це небезпечно, оскільки ми не знаємо їх сумісності і навіть не уявляємо, які небезпечні хімічні реакції можуть йти в даний момент в нашому тілі.
3. Побічні ефекти.Як мінімум, алергічні реакції. Не маючи достатніх знань хімії та медичної освіти, ми не знаємо, як той чи інший медикаментозний препарат може подіяти на організм. Пам'ятайте - чим більше він сильнодіючий, тим більше у нього небезпечних побічних ефектів!