Пневмонія - одне з найнебезпечніших захворювань або ускладнень основного захворювання. При несвоєчасному лікуванні нерідко призводить до летального результату.
Отже, ось основні симптоми пневмонії:Підйом температури. При звичайній, бактеріальної пневмонії температура може досягати сорока і більше градусів.
Легенева тканина дуже ніжна, а всмоктуваність продуктів розпаду в легенях дуже висока. Як наслідок - потрібно дуже швидко і грамотно підбирати антибіотик, інакше можна втратити хворого. З цієї причини пневмонію ніколи не варто лікувати самостійно.
Відходить багато мокроти. Обширний запальний процес призводить до великої кількості відокремлюваного.
Дуже важливо, щоб мокрота добре відходила. В іншому випадку - зворотне всмоктування призводить до погіршення стану, подальшого підвищення температури аж до коми.
Спостерігаються різноманітні хрипи при диханні. У ході пневмонії хрипи можна почути навіть без стетоскопа. Це пов'язано з великим обсягом отходящей мокротиння.
У ході захворювання можуть виникати болі при диханні. Це може бути пов'язано з ураженням плеври. Звичайною називають найбільш поширену, бактеріальну пневмонію.
Атиповою формою називають пневмонію, спричинену легионеллою, хламидиею, пневмоцистною інфекцією, а також вірусами (цитомегаловірус, респіраторний синцитіальним вірус людини, вірус важкого гострого респіраторного синдрому людини, вірус кору):
На відміну від бактеріальної пневмонії, симптоми розвиваються поступово:- Кашель сухий, часто дере в горлі
- Мокротиння практично немає
- Сильний головний біль, слабкість
- Досить часто спостерігається біль у м'язах
Всі ці симптоми проявляються при досить слабких змінах на рентгенограмі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пневмонія або запалення легенів: як вилікувати народними методамиКрім того, атипові форми пневмонії не піддаються стандартному лікуванню антибіотиками. Вірусні форми атипової пневмонії мають цікавий симптом - рентгенологічні прояви пневмонії можуть проявитися до появи клініки захворювання. При будь-якому стані, схожому на пневмонію, обов'язково зверніться до лікаря.