В окремих випадках трохи прискорений пульс є нормальним показником. Але це у виняткових ситуаціях. Найчастіше тахікардія з'являється в наслідок переїдання, нервового напруження, після фізичних вправ, при надмірній вазі, викиді гормону адреналіну, відсутності вітамінів групи В, вживанні лікарських препаратів і серцевих захворюваннях. Виявивши причину, починайте діяти.
Захищайте серцеРобити це потрібно, буквально уникаючи всього, що може спровокувати почастішання пульсу. Наприклад, знизьте споживання або відмовтеся від чорного чаю, кави, шоколаду, газованої води. Не зловживайте алкоголем і киньте курити. Перш ніж пити нові ліки, ознайомтеся з анотацією і переконайтеся, що вони не викликають тахікардію. Уточніть у лікаря можливі побічні ефекти.
Позбавтеся від зайвої вагиСаме надлишок ваги дає сильне навантаження на серце. Якщо ви зменшите його, то й навантаження стане менше. Правильно підібраний метод допоможе уникнути серйозних наслідків, адже препарати для швидкого схуднення зазвичай негативно впливають на серце.
Займайтеся спортомПомірні фізичні вправи зміцнять серце і судини, позбавлять від тривожності і наситять організм киснем. Головне, почати з найпростіших вправ і поступово збільшувати навантаження - такий підхід збереже ваше здоров'я.
Правильно харчуйтесяЗдорове і збалансоване харчування благотворно впливає на серце. Особливо відмова від жирної їжі з високим вмістом холестерину. Їжте більше овочів і фруктів замість гострого, солоного і консервованого.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як боротись з підвищеним пульсомВмійте розслабитисяКоли серце шалено калатає, потрібно вживати заходів: вмиватися холодною водою, напружити м'язи живота, розтерти кінчики пальців - Знайдіть те, що допомагає вам, і користуйтеся цим в екстреній ситуації.
Добре, якщо ви зможете самостійно знизити пульс, але якщо він перевищує 100 ударів на хвилину без видимих причин або ж не зменшується протягом 5-ти хвилин після фізичних вправ, то варто негайно викликати швидку допомогу. У таких ситуаціях зволікання може коштувати життя.