Симптомами анемії, крім перерахованих, є блідість шкірних покривів, зниження працездатності, почастішання серцебиття як при фізичному навантаженні, так і в спокої. Проте дані відхилення можуть зустрічатися при безлічі інших захворювань, тому при погіршенні самопочуття потрібно звернутися до терапевта, який призначить загальний аналіз крові та додаткове обстеження. За результатами огляду та аналізів лікар може призначити лікування або видати направлення до фахівців вузького профілю.
Якщо за результатами аналізів діагностована анемія, необхідно шляхом дообстеження з'ясувати її вид і почати лікування.
Найпоширеніша причина анемії - дефіцит заліза. При незначному зниженні гемоглобіну провести корекцію можна за допомогою продуктів харчування, багатих залізом. Включіть в щоденний раціон яловичину, гречку і яблука. Урізноманітніть меню квасолею, яловичої печінкою і мовою. Відмовтеся міцного чаю і кави - вони погіршують всмоктування заліза.
Аскорбінова кислота, або вітамін С, сприяє кращому засвоєнню заліза, тому збагатите свій раціон плодами цитрусових, стравами з білокачанної капусти, напоями з журавлини і шипшини.
Свіже повітря сприяє підвищенню рівня гемоглобіну. Частіше провітрюйте приміщення, вночі спіть з прочиненою кватиркою. Щодня гуляйте не менше двох годин, бажано, далеко від доріг. Займайтеся спортом на вулиці. Влітку це може бути біг, плавання і їзда на велосипеді. Взимку - катання на ковзанах або лижах.
При істотному зниженні гемоглобіну зверніться до гематолога. Спеціаліст призначить обстеження, яке дозволить зрозуміти причину порушення. Часто анемія є лише симптомом якого-небудь захворювання, тому лікування повинно бути спрямоване на боротьбу з ним. При необхідності приймайте залізовмісні препарати. Зазвичай для нормалізації рівня гемоглобіну потрібно місячний курс лікування. Однак навіть після підвищення гемоглобіну не варто переривати терапію. Без підтримуючого лікування він незабаром знизиться знову. Знизьте дозування ліків і продовжите його прийом протягом одного-двох місяців.
Якщо рівень гемоглобіну знижений до 70 г / л, необхідно стаціонарне лікування. Найімовірніше, для підвищення гемоглобіну потрібно переливання крові.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які продукти найкраще піднімають рівень гемоглобінуНавіть при важкій залізодефіцитній анемії як допоміжний засіб можна використовувати цілющі трави. У рівних пропорціях змішайте корінь кульбаби, лист кропиви і квітки деревію. Залийте столову ложку суміші склянкою окропу, а через 20 хвилин, коли трави наполягатимуть, випийте отриманий напій. Повторюйте процедуру 2-4 рази на день. Курс лікування варіюється залежно від тяжкості стану, проте для відновлення гемоглобіну зазвичай достатньо трьох тижнів.
Анемію може викликати не тільки дефіцит заліза, але і нестача вітамінів В9 або В12. У цих випадках відновити гемоглобін можна лише лікарськими препаратами, призначеними гематологом. Крім цього, необхідно збалансоване харчування з достатнім вмістом білка і вітамінів групи В.