Холодний компрес.Холодний компрес викликає охолодження шкіри і звуження кровоносних судин. Холодний компрес застосовують в перші години після забиття, при носовій кровотечі, у другому періоді лихоманки і т. д. Тривалість всієї процедури - від 5 до 60 хв.
При виконанні цієї маніпуляції ви не повинні відлучатися від пацієнта, так як зміна серветок здійснюється кожні 2-3 хв.
Холодний компрес викликає спазм кровоносних судин шкіри і прилеглих до цієї ділянки внутрішніх органів, що обмежує запалення і травматичний набряк тканин, зменшує кровотечу.
Для виконання даної процедури необхідна ємність з холодною водою, дві пелюшки (або 2 рушники). Вимивши руки, пелюшку (рушник) складають у кілька шарів і кладуть їх у холодну воду. Віджимають одну пелюшку (рушник). Розправляють тканину і ложат на потрібну ділянку тіла на 2-3 хв.
Оскільки вологий холодний компрес швидко набуває температуру тіла, його необхідно міняти кожні 2-3 хвилини. Знімають пелюшку через 2-3 хв і занурюють її в холодну воду. Віджимають іншу пелюшку і прикладають на шкіру на 2-3 хв. Повторюють процедуру протягом призначеного лікарем часу. Після закінчення процедури осушують шкіру пацієнтові.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Простий компрес від болю у суглобахДля більш тривалого охолодження використовують міхур з льодом, який являє собою плоский гумовий мішок з широким отвором, закладений дрібними шматочками льоду. Враховуючи, що міхур з льодом дає більш виражений гіпотермічний ефект, ніж холодний компрес, його недоцільно прикладати до тіла хворого, а слід попередньо обернути в стерильну клейонку або рушник.