Однак поряд з цією виділяється ще ряд причин, які, на думку вчених, здатні вплинути на виникнення ракових захворювань. Найбільш вагомими є інфекції. Доведено, що перенесення складної форми гепатиту С і В більш ніж у половині випадків призводить до раку печінки.
Крім того, на розвиток онкологічних захворювань впливає радіація, причому як природна, так звана сонячна активність, що приводить до раку шкіри, так і штучна, яка виникає внаслідок викиду відходів, техногенних катастроф, застосування ядерної зброї.
Часто причиною раку стає паління. У курців вірогідність виникнення онкології дихальних шляхів становить близько 80 відсотків.
Ще один чинник, який впливає на виникнення онкології, є неправильне харчування. Нераціональний підхід, надмірне вживання овочів і фруктів, що містять нітрати, генетично модифікованих продуктів, канцерогенів здатне привести до раку органів травлення.
Виходячи з цього, знизити ймовірність виникнення онкології цілком під силу кожному з нас. У першу чергу слід приділити увагу зміцненню імунітету. Як правило, онкологія виникає у людей, які часто хворіють, схильних до стресів, надмірним психологічним чи фізичним навантаженням. Крім того, не слід палити і зловживати алкоголем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рак грудей: як його розпізнати за першими ознакамиОнкологічне захворювання, виявлене на ранній стадії, піддається лікуванню. Тому необхідно щорічно відвідувати лікарів-спеціалістів з метою профілактичних оглядів і обстежень. Жінкам з моменту настання активного статевого життя, а після 20 років в обов'язковому порядку, необхідно відвідувати гінеколога не рідше 1 разу на рік. Після 30 рекомендується і обстеження мамолога для контролю стану молочних залоз.
Чоловікам старше 40 років слід щороку відвідувати уролога, старше 50 - проктолога. Представникам обох статей не можна забувати, що візит до лікаря не потрібно відкладати, якщо ви відчули біль або нездужання. Адже найчастіше люди звертаються за допомогою надто пізно, коли медицина вже не в силах впоратися з недугою.