1. Для відновлення водно-сольового балансу необхідно оптимально поєднувати в організмі кальцій, магній, цинк, селен, калій і, природно, воду. Тому, в першу чергу, постарайтеся пити не менше 2-3-х літрів рідини на день (30 мл на 1 кг ваги). Бажано, щоб це була проста чиста вода, а не соки, компоти і киселі.
2. Вживайте в їжу кам'яну сіль з додаванням йоду. Тримайте її в щільно закритому посуді. А краще замініть на морську. У ній міститься приблизно 80% мінералів, необхідних для людини. Сіль вживайте з розрахунку 1,5 грама на кожен випитий літр води.
3. Для отримання необхідної кількості мінералів включіть в своє харчування продукти, багаті ними. Можете приймати готові вітамінно-мінеральні комплекси.
4. Слідкуйте за тим, щоб кількість випитої води відповідала зразковому обсягом виділеної сечі. Якщо ви все робите правильно, то сеча буде світло-жовтого або безбарвною, майже без вираженого запаху.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 ознак того, що вам потрібно пити більше води5. У разі якщо зневоднення сталося через ниркову або серцеву недостатності, приймайте воду не більше 100 мл за один раз. У перші 3-4 дні курсу відновлення водно-сольового балансу виключіть вживання солі. Після зникнення набряків збільшуйте кількість води і поступово починайте прийом солі. Продовжуйте пити призначені сечогінні препарати. Знижуйте їх дозу після настання видимого поліпшення.
6. При важких формах зневоднення показана госпіталізація. Залежно від переважання в організмі води або солі призначається внутрішньовенне введення хлориду натрію і глюкози, при наявності плазмовтрати - введення плазми або замінників. Дітям призначають для прийому всередину розчини таблеток "Ораліт" і "Педіаліт". Критерієм вилікування є нормалізація тиску і пульсу і хороше самопочуття.