Вам знадобиться
- судинозвужуючі препарати;
- тепла масло;
- рясне пиття.
Перше і найважливіше правило при вушному болю - обов'язково звернутися до лікаря-фахівця. Тільки він може поставити діагноз і підібрати адекватне лікування. Але якщо біль такий, що терпіти його неможливо, то до приходу лікаря можна спробувати полегшити становище хворого. Для початку потрібно правильно розміститися. Щоб біль переносився легше, лікарі рекомендують сидіти, а не лежати. Тому що в такому положенні відтік крові з голови відбувається швидше і легше, а значить і тиск на хворе вухо зменшується.
При захворюваннях вух питна рідина - наше все. Адже при наповненні тканин організму водою прочищаються і євстахієві (слухові) труби. Тому пити при болю у вухах потрібно якомога більше. Крім цього страждання можна полегшити, жуючи гумку і позіхаючи. Це так само, як і вода, покращує прохідність слухових труб і значно знімає тиск на барабанну перетинку.
Якщо вушна біль з'явилася на тлі нежиті, то слід для полегшення симптомів розпочати застосування судинозвужувальних крапель для носа. Такі засоби зменшують запалення слизової носоглотки і сприяють тимчасового відновлення вентиляції у сфері вухо-горло-носа. Але у такого лікування є й мінуси. Судинозвужувальні препарати можна використовувати довше 7 днів. В іншому випадку вони викличуть звикання і працювати не будуть зовсім.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як позбутись вушної пробкиЩе один із способів зменшити біль - застосовувати тепло. Спочатку потрібно зігріти вухо пляшкою з гарячою водою. Потім слід підігріти масло - оливкове, мигдальне або вазелінове - до температури людського тіла. Акуратно капаємо пару крапель теплого масла у вухо. І продовжуємо гріти. Можна це робити зігріваючим компресом або теплим повітрям фена. Однак при роботі з останнім потрібно дотримуватися обережності - направляти струмінь на вухо на відстані 15-30 см від нього і не більше 3-5 хвилин.
Але слід пам'ятати, що прогріваннями вух захоплюватися не варто. Та й робити це краще під контролем фахівця. Адже в разі гнійного отиту такий компрес може викликати прорив барабанної перетинки і витікання гною назовні. У цьому випадку біль зменшиться відразу, але далі загоєння вух повинно проходити тільки під ретельним і детальним контролем лікаря.