Одним з найбільш простих і ефективних способів виклику блювоти є стимуляція кореня язика (задня його частина). Щоб викликати блювоту таким методом, відкрийте рот якомога ширше і нахиліть голову вниз, щоб уникнути задухи блювотними масами. Висуньте язик з рота якомога сильніше (іноді цього буває достатньо). Помістіть вказівний палець в рот і рухайте ним, масажуючи язик у напрямку до гортані. Якщо викликати блювоту таким чином не вдається, спробуйте доторкнутися пальцем до піднебінного язичка (відростка, звисає з заднього краю неба). У більшості випадків це призводить до потрібного результату.
Якщо викликати блювоту за допомогою пальця вам неприємно, використовуйте поширені домашні методи. Наприклад, розбавте 3 столові ложки кухонної солі в ½ літра теплої води. Такий розчин вважається хорошим блювотним засобом. Випийте цей розчин залпом. Якщо такий спосіб не допоможе протягом 30-ти хвилин, не намагайтеся його повторити, пробуйте інші методи. Велика кількість солі може призвести до тяжких наслідків для організму.
Ще одним ефективним засобом для виклику блювоти вважається гірчиця, проте діє вона далеко не на всіх. Розбавте одну столову ложку гірчиці в склянці теплої води. Постарайтеся випити цей розчин швидко. Якщо ви будете відчувати огиду або запах для вас буде вкрай неприємний, затримайте дихання. Користуйтеся іншими способами, якщо цей не дасть результатів протягом 30-ти хвилин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 9 лікувальних рецептів на основі соліПростим, але в той же час неприємним і не завжди ефективним є метод аудіовізуальної стимуляції. Спробуйте подивитися на що-небудь вкрай неприємне, що викликає блювоту. Це може бути, наприклад, відеозапис того, як рве іншої людини або, якщо ви не переносите вид крові, процесу проведення хірургічної операції. Ви також можете послухати аудіозаписи цих процесів. Аналогічним чином ви можете стимулювати дотик і нюх. Спробуйте помацати чи понюхати, наприклад, яку-небудь слиз або гниють продукти, але будьте обережні, це може бути небезпечно для здоров'я.
Нарешті, ви можете скористатися спеціальними препаратами, що викликають блювотний рефлекс. До числа таких належить, наприклад, іпекакуана - трав'яниста рослина сімейства маренових, його також називають блювотним коренем. Придбати його можна в аптеці у вигляді таблеток або сиропу. Цей препарат стимулює стінки шлунка і змушує його звільнитися від вмісту, викликаючи, таким чином, блювоту. Результату, як правило, необхідно чекати кілька хвилин, протягом яких ви можете відчувати певний дискомфорт. Для виклику блювоти можна використовувати й інші лікарські рослини, наприклад, істод або баранец.